Filmy film czarno-biały, zakochanie, na podstawie powieści

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje film czarno-biały, zakochanie, na podstawie powieści. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Klasyka polskiej kinematografii. Serial Konrada Nałęckiego powstał na podstawie książki Janusza Przymanowskiego, który jest także współautorem scenariusza. Nakręcono trzy serie przygód załogi „Rudego” – łącznie 21 odcinków. PRL-owskie władze chętnie traktowały serial jako materiał propagandowy, prezentujący obowiązującą wówczas wersję historii z polsko-radzieckim sojuszem na pierwszym planie. Janek wstępuje w szeregi Wojska Polskiego do oddziału wojsk pancernych. Zostaje włączony do załogi czołgu o numerze 102. Wraz ze swoimi wiernymi towarzyszami broni Olgierdem, Gustlikiem, Grigorijem i psem Szarikiem rusza wyzwolić ojczyznę. Dla dzisiejszego widza „Czterej pancerni i pies” pozostają znakomitą produkcją wojenno-przygodową. Zrealizowane z rozmachem sceny batalistyczne, trzymająca w napięciu akcja, zabawne dialogi i przede wszystkim doskonałe postacie stworzone przez wybitnych aktorów – to nieprzemijające wartości serialu.
Nauczycielka Maria (Stanisława Angel-Engelówna) przeżywa burzliwy romans ze spotkanym na wczasach lekarzem Wiesławem (Kazimierz Wilamowski).

Beata

7,1
Beata ma szesnaście lat i postanawia uciec z domu. Nikt nie wie dlaczego, wydaje się, że miała wszystko, co potrzebne do szczęśliwej egzystencji. Z rozmów jej przyjaciół wyłania się jednak inny obraz tytułowej bohaterki. Brak zgody na zakłamanie świata, brutalna i niesprawiedliwa rzeczywistość oraz wrażliwość, stały się czynnikami, które zmusiły do podjęcia dramatycznej decyzji.


Telewizyjna wersja kinowego przeboju Pan Wołodyjowski. Scenariusz oparty na trzeciej części „Trylogii” Henryka Sienkiewicza. Serial opowiada historię pułkownika Michała Wołodyjowskiego (w tej roli Tadeusz Łomnicki), który dla ratowania Ojczyzny przed zakusami najeźdźcy porzuca klasztorny habit i staje do walki z wrogiem. Oprócz dramatycznych losów głównego bohatera, film – za sprawą postaci Onufrego Zagłoby (Mieczysław Pawlikowski) – posiada wątek komediowy. W tej postaci zawarł autor wady narodowe ówczesnej polskiej szlachty.
Główny bohater filmu Govert Miereveld (Senne Rouffaer), tytułowy "Człowiek z ogoloną głową", jest przeciętnym nauczycielem w średnim wieku. Prowadzi na pozór szczęśliwe i ułożone życie rodzinne. Ma jednak swój sekret, zakochał się w jednej ze swoich uczennic, pięknej Fran Veenman (Beata Tyszkiewicz). Nie mogąc zaspokoić swoich uczuć, decyduje się na wielkie i nieodwracalne zmiany w swoim życiu.
Niepełnoletnia Ania (Lidia Wysocka) spotyka na spacerze Andrzeja (Witold Zacharewicz) i od razu zakochują się w sobie.
Młoda kobieta jest rozdarta między dwoma mężczyznami: ukochanym z dzieciństwa i przystojnym studentem sztuki.
Historia niespełnionej miłości Daisy Forbes (Pola Negri) do Georga Tevisa (Edmund Lowe), bratanka brytyjskiego konsula, który rezygnuje z uczuć do niej na rzecz dyplomatycznej kariery.
Chory z miłości Oktawiusz de Saville nie mogąc zdobyć swojej ukochanej, udaje się do zajmującego się magią lekarza dusz. Ten przenosi jego duszę w ciało hrabiego Olgierda Łabińskiego, w którego żonie zakochał się Oktawiusz. Szybko okazuje się, że nawet jako hrabia de Saville nie jest w stanie zdobyć ukochanej.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…